Budějovice byly tentokrát nad naše síly

Dva těžké zápasy proti prvním dvěma celkům průběžného pořadí UNIQA volejbalové extraligy mužů 2020/2021 odehrál náš tým tento víkend. Na rozdíl od soboty, kdy jsme porazili Ústí nad Labem, jsme v neděli v Českých Budějovicích byli tím méně šťastným celkem. K prohře jistě kromě dlouhého cestování „pomohlo“ také to, že se v sobotu zranil blokař Matt August, který tak rozšířil naši marodku a spolu s Milanem Moníkem sledovali zápas pouze v televizi.

Ačkoliv jsme nebyli favority zápasu, začali jsme na jihu Čech velmi bojovně. První set jsme nešťastně prohráli až v koncovce a ve druhém jsme zvítězili. Pak však na naší straně nastoupila únava a naopak na straně soupeře čerstvé síly z lavičky, což v konečném součtu přineslo vítězství domácích v poměru 3:1, což potvrzují i slova trenéra Jakuba Salona: „Hlavní rozdíl byl jednoznačně v širším kádru. My jsme v sobotu hráli s Ústím dvě a půl hodiny, skončili jsme v 10 hodin večer a hned ráno jsme přejížděli sem. Bohužel jsme kvůli tomu neměli dostatek sil, abychom vybojovali třetí set. Domácí dobře servírovali a měli lépe odpřihráváno, ale jinak si myslím, že jsme byli vyrovnaným soupeřem.“

Teď má náš tým týden na přípravu k dalšímu zápasu, který odehrajeme v neděli 29.11. na domácí palubovce proti Lvům z Prahy.