Hráči Black Volley Beskydy vzdorovali favoritovi z Liberce

Přestože první set zápasu Black Volley Beskydy s VK Duklou Liberec 11. 1. 2020 ukazoval, že do Frýdku-Místku zamířil favorizovaný soupeř, další průběh zápasu už tomu nenasvědčoval. Po prvotním ustrašeném vstupu do zápasu domácí hráči srovnali hru a ve čtvrtém setu dokonce měli blízko k získání alespoň jednoho bodu. Tři body nezískali volejbalisté Dukly Liberec zadarmo. Od druhého setu, který domácí vyhráli 25:20, byl zápas vyrovnaný a soupeři se přetahovali o každý míč. Do hry místo nové posily Šímona Kozáka, který se s týmem teprve sehrává, nastoupil osvědčený Babić s nahrávačem Miticem a zápasu to prospělo. Favorit z Liberce uhrál třetí set těsně 25:23 a vstup do čtvrtého setu se lépe podařil domácím. "Musím hráče pochválit. Vzdorovali favorizovanému soupeři, bohužel několik zbrklých řešení herních situací v posledním setu nás připravilo o body," řekl trenér Black Volley Beskydy Přemysl Kubala.

To, že zápas na domácí půdě frýdecko-místeckých volejbalistů nebude lehký si uvědomoval i trenér VK Dukly Liberec Michal Nekola. "Zlaté tři body. Upozorňovali jsme hráče, že je nečeká lehký zápas a to se potvrdilo," řekl Nekola. V druhém setu nám odešel servis a domácí toho využili. Naštěstí jsme se dostali do hry ve čtvrtém setu a dokázali jsme využít několika chyb domácích."