Mistr extraligy to na hřišti Black Volley Beskydy neměl jednoduché

Hráče Black Volley Beskydy čekala v neděli 27. 10. 2019 zajímavá konfrontace. Na jejich hřiště přijel extraligový mistr z Český Budějovic. Ovšem už v prvním setu nastoupili domácí na tým soupeře s takovou bojovností, že rozhodně nešel poznat rozdíl mezi králem extraligy loňského ročníku a nováčkem soutěže. VK Jihostroj České Budějovice vyhrál první set těsným rozdílem 22:25.

Vývoj druhého setu a hlavně jeho konečný výsledek ovšem domácí volejbalisty mohl hodně mrzet. Po vedení 21:16 a posléze 22:18 jej totiž nedokázali dotáhnout do vítězného konce. "Bohužel jsme se vlastními chybami připravili o vítězství v tomto setu," řekl kapitán Black Volley Beskydy Tomáš Jambor. Zkušenost mistra se projevila v koncovce a České Budějovice dokázaly průběh druhého setu zvrátit na svou stranu v poměru 25:22.

Síla domácího celku se i přes nepříznivý vývoj v druhém setu ukázala v následujícím vývoji hry. Hráči Black Volley Beskydy odehráli proti favoritovi set snů a vůbec soupeře nepustili do hry. Domácím se dařila hra v poli i na bloku, českobudějovičtí jen těžko hledali způsob, jak se bránit. Vítězný set 25:18 si tak domácí naprosto zasloužili.

Čtvrtý a poslední set už však byl bohužel jen v režii Českých Budějovic. "Jako bychom byli uspokojeni vývojem třetího setu. Soupeř nám výrazně odskočil už na začátku a my už jsme ztrátu nedokázali dohnat," řekl hlavní trenér Black Volley Beskydy Přemysl Kubala. "Tým ale roste zápas od zápasu, sehráváme se s těžkými soupeři. Věřím, že s papírově slabšími týmy tyhle zkušenosti zužitkujeme."