Tři body se rozplynuly ve třetím setu

Jeden bod získali volejbalisté Black Volley Beskydy v zápase 29. 2. 2020 s FSC Fatra Zlín na domácím hřišti ve 20. kole UNIQA extraligy. Přesto, že byli blízko zisku dvou či dokonce i tří bodů, štěstí se nakonec přiklonilo na stranu soupeře. První set sice naznačoval, že přijel favorit a zlínští jej vyhráli 25:16, další průběh hry měli pod kontrolou spíše domácí. V druhém setu nastoupili hráči Black Volley Beskydy za vydatné podpory fanoušků a prokázali svou vyhlášenou sílu na domácím hřišti. Vítězství 25:22 naznačovalo, že hráči Frýdku-Místku chytili druhý dech a tomu napovídal i vývoj v třetím setu. V jeho závěru se zdálo, že domácí budou bojovat minimálně o dva body, ale v závěru vedení o tři body bohužel promarnili. A Zlín dokázal konečnou část setu i s mírnou dávkou štěstí zvrátit na svou stranu. "Dokázali jsme se zvednout a taky jsme měli trochu štěstí," popisoval závěr třetí sady trenér VSC Fatra Zlín Přemysl Obdržálek. Domácí přesto nepadli v následujícím setu na kolena a dále bojovali. Výhra 25:23 slibovala naději zisku alespoň dvou bodů v tiebreaku. Bohužel se opakoval vývoj jako v setu třetím. Náskok v závěru tiebreaku volejbalisté Black Volley Beskydy ztratitli a projevila se zkušenost hostů. "Když se bojuje o setrvání v lize, vytváří to stres a tlak na hráče," řekl po zápase emocemi nabitý trenér Black Volley Beskydy Sloboda Prakljacic. "Zkoušeli jsme všechno, hráči odvedli dobrou práci, ale chyběla nám úspěšnost v koncovce rozhodujících setů."