Další beachový víkend

O tomto víkendu se konaly dva celostátní beachvolejbalové turnaje. Kadeti měli svůj v Praze a junioři dvoudenní v Kojetíně. Po úspěšně zahájené sezóně jsem byl zvědavý, zda dokážeme obhájit vydobyté pozice, i přes komplikace s uvolňováním z reprezentačních srazů. Všichni reprezentanti ukázali, že jsou natolik šikovnými volejbalisty, že i bez delší speciální přípravy mohou konkurovat. Bohužel rozdíl, který by byl ještě markantnější není, s ohledem na jejich zdraví možný. De facto se snažíme pouze o to, aby mohli regenerovat, odpočívat a tím jsme eliminovali riziko zranění.

Zpět k turnajům, které se nám alespoň dle mého pohledu opět vydařily. Kromě již stabilních dvojic (Fabikovič-Struška: vítězství na juniorském turnaji v Kojetíně a Malík-Benda: 4.místo v juniorském turnaji v Kojetíně, kde v boji o třetí místo podlehli v tie-breku 15:13) bych chtěl zdůraznit výsledky dalších dvou dvojic: naši mladí Honza Mrověc-Kuba Krejčíček sice v Praze skončili „až pátí“, ale dokázali uhrát remízový výsledek 1:1 s prvními nasazenými, a v boji o semifinále podlehli nasazeným dvojkám nejtěsnějším dvoubodovým rozdílem. S ohledem na to, že to byl jejich první společný turnaj, je tento výkon velkým příslibem. Opravdu největším překvapením, ale byl pro mě výkon dvojice Filip Částečka-Vojta Herman, kteří na silně obsazeném turnaji v Kojetíně skončili také pátí. Filip je ročník 2004 a mohl by ještě hrát kadetské turnaje, ale kvůli Vojtovi, který je prvním rokem v juniorské kategorii jeli porovnat svou výkonnost tam. Kluci byli do letošní sezóny beachem nepolíbení, ale ušli opravdu velký kus cesty. V těžkých podmínkách (letos poprvé opravdu vedro) zvládli pět zápasů v sobotu i proti starším a daleko zkušenějším soupeřům, a dokázali nejenom mě, ale hlavně sobě, že práce v tréninku přináší výsledky. Zatím nebyli beachově lepší, ale volejbalovým umem a nasazením dokázali většinu týmů přehrát.

Všem týmům bych rád poděkoval za skvělou reprezentaci našeho klubu Blue Volley Ostrava a hlavně opětovného potvrzení, že volejbal je jen jeden a práce přináší výsledky.

Nemohu také zapomenout na podporu rodičů, bez kterých bychom nebyli schopni tyto turnaje zajistit.

Michal Provazník, předseda klubu

Další beachový víkend

Další beachový víkend