Trenér starších žáků hodnotí sezónu 2019-20

Sezóna 2018-2019 byla výsledkově krutá, avšak pracovně úspěšná. Podařilo se nám vytvořit homogenní skupinu, která již v minulosti dokázala vybojovat stříbro na Mistrovství ČR v kategorii mladších žáků. Letos (2019-2020) se pokusíme dosáhnout ještě výš.

Krajský přebor starších žáků

S odchodem Olomoučáků se nám otevřely nové možnosti. Nejtěžší soupeř nás neohrožoval a díky tomu se již po šesti turnajích z osmi dostavil bodový náskok, čímž jsme si zajistili zlatou medaili.

Český pohár starších žáků

V Českém poháru nám, po těžkém začátku, zůstával v cestě jen bronzový soupeř ze sezóny 2018-2019. Tento soupeř byl však opravdu silný. Nejen, že se „bronzoví“ z Olomouce sehráli v naprosto homogenní skupinu, kterou navíc nepostihlo zranění, na rozdíl od nás - dlouho bez blokaře a se začátečníkem, který teprve začal hrát volejbal. Bylo vidět, že tito kluci získali zkušenosti v reprezentačních kempech a hráli až juniorskou ligovou soutěž, a pak už nám jen „diktovali“ podmínky. Za celou sezónu se nám proto podařilo porazit je jen dvakrát.

V Českém poháru jsme potvrdili čestné stříbrné místo až v posledním kole před finále. Věděli jsme, že Olomouc je ze hry a bude zlatá, ale náhlá změna pravidel nám umožnila práci s liberem, čímž došlo ke změně ve strategii tréninku a to nás hnalo kupředu. A s blížícím se mistrovstvím republiky 2020 jsme si slíbili, že titul mistra republiky nenecháme Olomouci zadarmo. Do toho veselí však vstoupil nouzový stav. I přesto musím říct, že poslední tři sezóny s touto skupinou byly výjimečně bohaté v rovině úspěšnosti, pedagogiky i výchovy.

Podpora rodičů - základní kámen úspěchu

Nedílnou součástí tak excelentních výkonů je neodmyslitelná základna rodičů, kteří nás neúnavně podporovali po všech stránkách. Vytvářeli fantastickou atmosféru a nikdy neodmítli naši žádost o pomoc. Byly to tři krásné roky, po dobu kterých šlo všechno jako po másle. Děti byly vzorné. Budou mi opravdu všichni chybět. Takovou armádu dětí a rodičů nemá každý trenér!

Těším se na to, že se tato lavina pozitivní energie a zájmu o volejbal přesune i na další bezvadné děti a jejich suprové rodiče, a že to zlato, které jsme měli nadosah ještě vybojujeme v další kategorii!

Mně už nezbývá než se znova pustit do práce a prožívat stejné fáze žákovského makrocyklu a zopakovat s novými dětmi ty úspěchy, které dokázali jejich starší hráči:

Krejčíček-Jetmar-Vaněk-Poštulka-Plewa-Dvorník - jsem na vás kluci pyšný!

 

S dalšími hráči: Jonsztou, Kubánkem, Šamánkem, Smetanou, Hrnčárkem, máme ještě trochu času na společně  rozdělanou práci.

Tentokrát výjimečně  od května do září probíhají tréninky na ZŠ Kučery  v Ostravě-Dubině. Tímto nahradíme měsíc duben a připravíme se na sezónu.

Těšíme se na vás!

Prof.Said Habboudji

šéf trenérů žákovských kategorií

Trenér starších žáků hodnotí sezónu 2019-20

Trenér starších žáků hodnotí sezónu 2019-20