A jsme ve finále!

Do čtvrtého zápasu vstupil Black Volley odhodlaně s jasným cílem, že sérii ukončíme a v podstatě to tak 2 sety vypadalo. Soupeře jsme přehrávali v podstatě ve všech herních činnostech. Na útoku fungovala výborně souhra Hollý-Vašut a i ostatní hráči bezvadně plnili svůj úkol na hřišti a bylo z toho rychlé vedení 2:0 na sety (25:12, 25:13). Pak se ale náš stroj zabrzdil, a to především nepochopitelnými chybami v útoku, které nás dostaly do zbytečné křeče a nervozity. V jednom postavení udělal soupeř dokonce šńůru osmi bodů v řadě. Set tak prohráli, bohužel však vlastními chybami. Naštěstí jsme v průběhu čtvrtého setu dokázali udělat 3 body v řadě díky kvalitní obraně a získali zpět potřebný klid. Navíc se opět nastartoval k výbornému výkonu Kuba Vašut, který byl oba dny naší hlavní údernou silou a vítězství jsme si už v posledním setu nenechali ujít.
"Tým chválím za bojovnost a za předvedený výkon. Nebyla to jednoduchá série a jsem rád, že nás Turnov prověřil a že jsme museli častokrát ustát vypjaté situace a hrát pod velkým tlakem," hodnotí semifinálové zápasy hrající trenér Přemek Kubala.
Teď nás čeká tým z Dobřichovic, rovněž složený z velmi zkušených hráčů. Jako jediný tým v lize používá míče značky Molten, což v kombinaci z velmi nízkým stropem (na tuto úroveň zcela nevyhovujícím), je zřejmě jejich největší zbraň, na kterou se musíme dobře připravit. Skóre po dlouhodobé části máme s tímto týmem 1:1, ale poslední konfrontace v Dobřichovicích vyzněla jednoznačně pro domácí. Ti se snaží hrát velmi rychle ze všech pozic a největší útočnou hrozbu pak představuje levoruký diagonální hráč Hykš.